Jihlavští ve třetím domácím utkání remizovala s ambiciózním Táborskem 1:1 (0:0). Vysočina dokázala reagovat na vedoucí branku Táborska z 58. minuty hned 3 minuty poté zásluhou kombinace Křivánek-Selnar, kdy druhý jmenovaný dokázal tváří tvár prosřelit hostujícího brankéře Pastornického. Domácí se snažili zvrátit stav utkání na svojí stran, ale po konečném tlaku Táborska může být ráda za bod.
logo logo
1:1(0:0)

FC Vysočina Jihlava: Soukup – Chytrý, Štětka, Boussou, Farka – Čermák, Lacko (78. Abdulfatai) – Franěk (68. Záhradník), Šancl, Selnar – Křivánek. Náhradníci: Jágrik – Sládek, Miška, Smutný, Haala, Hošek, Vítek, Křehlík, Pešek.

FC SILON Táborsko: Pastornický – Varačka, P.Novák, Foltyn, Heppner (78. Plachý) – Nečas (78. Kubovský), Bláha, Skopec (18. Koné), Dordić – Kateřiňák, Šašinka (66. J.Mach). Náhradníci: Kerl – Nsunzu, Šplíchal, Kopáček.

• Branky: 61. Selnar – 58. Varačka
    ŽK: 28. Franěk – 36. Foltyn, 80. Varačka, 90+3. Dordić
    Rozhodčí: Starý – Novák, Malimánek
  • Diváci: 542

Kouč David Oulehla sáhl rovnou ke čtyřem změnám v základní sestavě, když místo vykartovaného Labarana nastupuje již uzdravený Farka, v útoku se dnes představí Radek Křivánek místo absentujícího Arauja-Wilsona, na kraji dnes bude operovat Franěk na úkor Záhradníka a svůj debut si odbude nová posila Vysočiny Adrián Čermák, který nastoupí místo Peška.

Vstup do utkání vyšel lépe jihlavským, kteří dokázali v 8. minutě utkání dostat zásluhou Selnara do vápna nebezpečný centr, který si po skrumáži našel Franěk a krásně akrobaticky zakončil, ale pouze jen do tyče. Ve 12. minutě utkání pokračoval jihlavský tlak, kdy z levé strany nacentroval Čermák a našel na zadní tyči úplně osamoceného Chytrého, který ale nedokázal hlavou usměrnit míč mezi tři tyče. Hosté dokázali hrozit jen z brejků a standartních situací, ze které dokázal v 19. minutě nebezpečně hlavičkovat Novák, ale jen mimo bránu domácího Soukupa. Hra se poté více vyrovnala, ale ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat větší brankovou příležitost. To až do 33. minuty, kdy pronikl do vápna Kateřiňák a předložil pod sebe přihrávku pro Djordiče, který ale nedokázal mířit přesně. První půle už větší šanci nepřinesla a proto jdou týmy do kabin za bezbrankového stavu.

Druhý poločas začal z ostra. Hostující Jakub Šašinka se v 51. minutě dostal ve vápně ke skákajícímu míči, který nasměroval na bránu akrobatickým kopem přes hlavu. I on však trefil pouze brankovou konstrukci a skóre se neměnilo. Na Šašinku úspěšněji navázal jeho spoluhráč Matouš Varačka, který v 58. minutě využil průnikové přihrávky a míč nekompromisně uklidil k levé tyči jihlavské branky - 0:1. Jenže Vysočina dokázala bleskově odpovědět, když v 61. minutě po povedené kombinaci dostal míč do sítě Jakub Selnar - 1:1. Gól Jihlavě dodal energii a znovu začala na Jihočechy tlačit. Do další velké šance se však opět dostal hostující Djordjič, který v 85. minutě hlavičkoval z malého vápna a domácí brankář Soukup musel vytáhnout skvělý zákrok. I přes tlak z obou stran utkání třetí gól nenabídlo, a tak skóre zůstalo nerozhodné.

Pokračovat na další článek:

Organizační informace k utkání s Táborskem

Třetí domácí duel jihlavských fotbalistů je tady. A přestože se tentokrát nejedná o speciální tematické utkání, s ohledem na určité organizační obtíže z minulých duelů hodláme předejít komplikacím a chceme fanoušky informovat s předstihem. Čtěte tedy pozorně.