ARCHIV ČLÁNKŮ

Zástupci Vysočiny v říjnových reprezentačních nominacích

Ani tradiční říjnový reprezentační termín se neobejde bez vyslanců FC Vysočina v českých mládežnických týmech. Přímá nominace se týká středopolaře Filipa Šancla (U20), gólmana Matyáše Trešla (U19) a útočníka Šimona Krahulu (U17). Další odchovance najdeme mezi náhradníky jednotlivých výběrů.

Vysočina bude v neděli bojovat o body na půdě „béčka“ Baníku

Psal se fotbalový ročník 1999/20 a FC PSJ Jihlava útočil na historický postup do II. ligy. Ten nakonec z 2. příčky dodatečně vybojoval, přičemž k němu přispěly i 4 body získané ze zápasů proti juniorce Baníku Ostrava. Od té doby se oba celky vzájemně nestřetly, což se však změní v rámci 12. kola Chance Národní Ligy v neděli 6. října od 10:15 hodin na stadiónu ve Vítkovicích.

Vysočina nezvládla první půli a ze Slavie jede s prázdnou

Vysočina v aktuálním ročníku Chance Národní Ligy nadále čeká na první bodový zisk na trávníku soupeřů. Proti mladíkům Slavie Praha nezvládla první půli, v níž domácí byli nebezpečnějším týmem a vstřelili dvě branky. Jihlavští hráči se ve druhém dějství snažili o zvrat a vypracovali si několik příležitostí, ovšem zkušeného Koláře překonat nedokázali – 2:0 (2:0).

U17: Senzační výhra na Spartě!

Jihlavští mladší dorostenci dokázali senzačně porazit na Strahovském stadionu pražskou Spartu a vezou si tak domů tři body do tabulky! Vysočina dokázala zaskočit Spartu ihned v úvodu utkání, kdy se trefil Matyáš Tomek a tentýž hráč dokázal ještě ve 12. minutě nečekaně poslat hosty do dvoubrankového vedení. Sparta ale dokázala ještě do konce prvního poločasu vyrovnat, což se ale nelíbilo dvougólovému střelci z minulého zápasu Tobiášovi Ritterovi, který převrátil v 56. minutě vedení znovu na stranu jihlavských a uzavřel tak konečné skóre na 2:3 (2:2). Dorostenci se tak po tomto zápase vyšvihli na 12. místo tabulky!

Marek Jarolím: Rád bych ocenil naši hru ve druhé půli

Kouč Marek Jarolím prožil spolu se svým asistentem Pavlem Němcem pikantní návrat do Prahy, kde vedl FC Vysočina do bitvy proti svému bývalému celku. Ani jejich detailní znalost soupeře však Jihlavě k cennému bodovému zisku nestačila. Střelecky produktivní juniorka Slavie mohla slavit vítězství.

U19: Z nadějného zápasu se Spartou bez bodu

Jihlavský starší dorost odehrál na Strahově utkání 8. kola nejvyšší dorostenecké ligy, kdy i přes velmi dobrý výkon nestačil na domácí pražskou Spartu a odnáší si tak porážku 3:1 (1:1). Za Vysočinu se již v 18. minutě trefil Adam Šubert. Jihlavští momentálně okupují 14. příčku soutěže.

Vybojuje FCV s řadou exslavistů první venkovní výhru na juniorce Slavie?

Pražský fotbalový stadion Radotín bude v neděli 29. září hostit pikantní utkání 11. kola Chance Národní Ligy, v němž juniorka Slavie Praha přivítá FC Vysočina. Proti sešívaným mladíkům se od 10:15 hodin postaví jihlavský tým s celou řadou bývalých slávistů na trávníku či na lavičce. A bude mít jasný cíl – dovézt body!