Vysočina během pěti dnů na svém stadiónu vyzvala dva ambiciózní celky Chance Národní Ligy. V pondělí na Brno smolně nestačila a v pátek proti Vyškovu vybojovala cenný bod za remízu 1:1 (1:0). V nastaveném čase první půle šla do vedení po rohovém kopu díky přesné hlavičce Maximiliana Boussoua, ovšem ve druhém dějství ze stejné situace srovnal exjihlavský Filip Vedral.
logo logo
1:1(0:1)

FC Vysočina Jihlava: Soukup – Hošek (68. Chytrý), Sládek, Boussou, Labaran – Pešek, Lacko – Franěk (60. Křivánek), Šancl, Selnar (82. Smutný) – Araujo-Wilson (60. Záhradník). Náhradníci: Jágrik – Farka, Haala, Abdulfatai, Miška, Křehlík.

MFK Vyškov: Borek – Piško, Vedral, Štěrba, Němeček (63. Čelůstka) – Condé (88. Egbri), Ulbrich (63. El Azzouzi) – Sylla, Djanbou, Schön (46. Lacík) – Zajíc (76. Mbonu). Náhradníci: Hrubý – Svoboda, M. Novák, Moučka.

• Góly: 45+1. Boussou – 59. Vedral
    ŽK: 45+2. Lacko – 72. Čelůstka, 73. Djanbou, 84. Josl, 86. Sylla
    Rozhodčí: Cieslar – Líkař, Bělák
  • Diváci: 712

Kouč David Oulehla oproti duelu s Brnem učinil jednu vynucenou změnu, když místo vyloučeného stopera Štětky nasadil Sládka. Uvolněné místo na početné lavičce obsadil uzdravený bek Farka. V hostující jedenáctce nescházeli exjihlavští Vedral a Piško, Svoboda zůstal na střídačce.

Po opatrném úvodu měli první šanci hosté a to až v 8. minutě, kdy si na rohový kop Schöna z levé strany vyskočil Sylla a hlavičkoval vedle levé tyče Soukupovy branky. Mnohem více domácím fanouškům zatrnulo ve 12. minutě, kdy se do vápna proháčkoval Ulbrich a levačkou zakončoval z malého vápna. Naštěstí byl blok domácích obránců proti a ani vyškovská koncovka nebyla přesná. V 19. minutě Sylla parádně uvolnil do uličky Condeho, který však sám před Soukupem selhal a zakončoval vedle branky. Vysočině se nedařilo. Jen těžko se prosazovalo přes důrazný vyškovský blok, nedokázala si souvisle přihrát a k ohrožení gólmana Borka se vůbec nedostávala. Naopak i nadále hrozili bílí. Ve 26. minutě se do odraženého balónu z 20 metrů položil Němeček a Soukup musel vytáhnout perfektní zákrok, aby míč vyrazil na roh. První jihlavskou střelu vyslal až ve 34. minutě Selnar z úctyhodných 22 metrů. Přízemní rána skončila tečovaná na rohovém kopu. Z něj odražený míč bez přípravy napálil právě Selnar, ale neměl šanci gólmana ohrozit. V 37. minutě to z úhlu pohotově a akrobaticky zkoušel Conde, ale Soukup se nenechal překvapit a míč vytěsnil na roh. V 39. minutě to po centru Fraňka hlavou zkoušel Hošek, ale trknul nad břevno. V poslední minutě se Jihlavě herně zvedla a dařilo se jí udržet míč na kopačkách a vytvořit si územní převahu. Ve 44. minutě se po dlouhém autu zleva propadlém míči zjevil na chvilku volný na malém vápně Hošek, ale jeho zakončení bylo zablokováno. A v nastaveném čase Vysočina udeřila! Lacko s Šanclem rozehráli na krátko rohový kop a právě druhý jmenovaný poslal do vápna precizní centr na zadní tyč, kde jej hlavou usměrnil do sítě Boussou – 1:0! Lepší tečku úvodního dějství si domácí přát nemohli.

Úvod druhé půle byl vyrovnaný, přičemž to byli žlutí, kdo si vypracoval první příležitost. V 51. minutě se Selnar dostal na penaltě k odraženému míči a okamžitě jej napálil směrem k brance. Bohužel skončil tečovaný jen na rohu. O tři minuty to z hranice vápna zkoušel Lacko, ale i jeho pokus vedl k rohovému kopu. V 59. minutě poprvé ve druhém poločase zahrozili hosté a hned se mohli radovat z vyrovnání. Lacík poslal z levé strany balón do vápna, kde si nejvýše vyskočil exjihlavský stoper Vedral. Na jeho tečovanou hlavičku Soukup nemohl dosáhnout - 1:1. Po hodině hry poslal kouč do hry čerstvé ofenzivní hráče Křivánka a Záhradníka. Právě nejlepší střelec jihlavské letní přípravy se v 62. minutě dral do šance, ve vápně si zasekl balón, ale přes blok bílých zakončit nedokázal. V 75. minutě přetáhnul střídající Čelůstka svůj centr zleva až na zadní tyč, kde jej k překvapení všech dokázal z první zakončit Conde. Z úhlu však branku netrefil. V 87. minutě se k přímému kopu ze strany postavil Šancl a svojí střelou Borka donutil k zákroku a vynutil si roh pro FCV. Z něj vzešel pořádný závar, při němž však Sládek balón dopravit do sítě nedokázal. V 90. minutě si ve vápně našel míč Lacík, uvolnil se do středu, ale svoji technickou střelu poslal metr nad. Více toho nervózní závěr nenabídl a tak se zrodila asi zasloužená dělba bodů.