Vysočina do přípravného utkání proti Startu Brno nasadila dvě odlišné jedenáctky a výkonem napravila dojem z duelu proti Rosicím. Proti dalšímu celku MSFL se zrodila zasloužená výhra, která však má stejnou podobu jako před týdnem - 3:2 (2:0). Jihlavské branky postupně zaznamenali Miroslav Křehlík, Jakub Selnar (z penalty) a Miroslav Tureček.
logo logo
3:2(2:0)

FC Vysočina Jihlava: 1. půle: Mastný – Svoboda, Piško, Tonbul, Farka – Lacko, Shudeiwa – Křehlík, Selnar, Franěk – Araujo-Wilson. 2. půle: Soukup – Chytrý, Vedral, Sládek, Záhradnik – Vítek, Tureček – Ogiomade, Šancl, Franěk (60. Peřina) – Tall.

Start Brno: F.Jícha - Papež, Chidiebere, Praks, Precious, Duda, Šumbera, Rogožan, Vantuch, Zikl, Kaláb. Střídali: Drenka, Studený, Svoboda, Sedlo, Špelda, Pus, Holec.

• Góly: 20. Křehlík, 35. Selnar (pen.), 65. Tureček - 48. Vantuch, 88. Studený
    Rozhodčí: Julínek – Mojžíš, Pospíšil
  • Diváci: 90

Trenérský tým FCV s blížícím se ligovým startem potěšila tenčící se marodka, tudíž mohli nasadit dvě zcela odlišné jedenáctky. Po delší době nastoupili záložníci Ogiomade a Šancl, po dlouhé době a letos v zimě vůbec si alespoň závěrečnou půlhodinu zahrál uzdravený Jaroslav Peřina.

Vysočina byla v obou poločas lepším celkem, více držela míč a vypracovala větší množství gólových příležitostí. Skóre duelu otevřela díky penaltě, kterou proměnil Selnar. Na 2:0 zvýšil pohotový Křehlík, který do sítě dorazil střelu jednoho ze spoluhráčů. Krátce po změně stran snížil Vantuch. Dvoubrankové vedení vrátil na jihlavskou stranu v 65. minutě Tureček, který po sítě uklidil míč po vysunutí od Ogiomadeho. Další šance žlutých zůstaly neproměněny a tak se zrodila gólová radost na druhé straně, když odkrytý kout Soukupovy branky našel ve vyložené šanci Studený – 3:2.

Ježour TV: Vítězné utkání proti Startu Brno zhodnotil asistent trenéra Vojtěch Lampíř. A přinášíme též slova uzdraveného navrátilce do zápasového rytmu – levého obránce či křídelníka Jaroslava Peřiny.

Pokračovat na další článek:

Poslední standardní duel zimní přípravy – v sobotu se Startem Brno

Před fotbalisty FC Vysočina je poslední běžný zimní přípravný duel a snad i poslední zápas na umělé trávě v tomto kalendářním roce. V sobotu 17. února jej tradičně od 11:00 hodin v areálu Na Stoupách obstará utkání proti ambicióznímu nováčkovi MSFL – Startu Brno.