Plánovaný rozvoj klubu pokračuje i v současné nelehké době
Do mladoboleslavského studia Signál radia si moderátor Luboš Dvořák pozval z FK Mladá Boleslav generálního manažera Davida Trundu a trenéra prvoligového mužstva Pavla Hoftycha. Povídali si samozřejmě o fotbale a také o nesnadném ekonomickém zajištění provozu klubu.
Současný generální manažer mladoboleslavského fotbalu David Trunda zdůraznil, že v projektu pětiletého rozvoje klubu je zájem při průběžném zabezpečování prvoligového mužstva vybudovat funkční mládežnickou akademii. „Fanoušci našeho klubu by měli chápat, že část prostředků z hráčských transferů nám pomáhají naplnit příjmovou stránku ekonomického rozpočtu pro chod celého klubu i mládežnické akademie. Současné zdražování energií je obrovská zátěž, co pociťujeme všichni doma, to pociťujeme i ve fotbalovém klubu," řekl David Trunda. Zkušeného manažera do vedení FK Mladá Boleslav přivedl před sedmi měsíci Josef Dufek. „Mladou Boleslav vnímám jako klub s obrovskou stabilitou, který se za jedenadvacet let Dufkova prezidentování průběžně rozvíjí, proto volba přijmout nabídku pro mě byla jednoduchá a jasná tím spíše, když jsme si ujasnili pětiletý rozvoj ve spolupráci s městem a automobilkou."
Očekávaným tématem debaty byly jarní odchody hráčů Juráska, Fily, Douděry a Ewertona z Mladé Boleslavi do Slavie Praha. David Trunda o zákulisí mediálně sledovaných transferů zmíněné čtveřice prozradil: „Jejich průběhy byly u všech obdobné. Při první nabídce hráči deklarovali, že nemíní z Boleslavi odejít, že jsou v našem klubu spokojení, ale zanedlouho už jsem u nich pozoroval, že se chtějí v kariérách posunout. Teprve potom jsme se Slavií začali řešit podmínky jejich přestupů s vidinou posílit a dorovnat klubový rozpočet. I při vstřícné spolupráci s městem, společnostmi Škoda Auto a Lokotrans i s řadou dalších našich partnerů je pokles příjmu financí značný a uvedené transfery nám hodně pomohly."
Přesuny hráčů mezi kluby jsou přirozenou součástí fotbalového života. Své o tom ví především trenéři a výjimkou není ani současný mladoboleslavský Pavel Hoftych: „Na rozdíl od mého působení v Liberci, kde hodně hráčů odcházelo a přicházelo, přičemž majitel klubu neměl velký zájem investovat do nových fotbalistů, má vedení Mladé Boleslavi zcela jiný přístup, což se projevilo i v aktuálním letním přestupním termínu investováním do převážně perspektivních nováčků. Věřím, že budeme silné mužstvo, které bude hrát o ty nejvyšší příčky, ale podrobněji sportovní cíle definovat nechci."
Pavel Hoftych veřejně pochválil hráče, že o dovolené poctivě individuálně trénovali a do společné přípravy vstoupili dobře připravení, což potvrdili zátěžové testy na FTVS. „Po dobře zorganizovaném benáteckém turnaji na kvalitní hrací ploše nás čekají další čtyři přípravné zápasy a vrcholem letního přípravného období bude šestidenní soustředění v Rakousku s dvěma zahraničními soupeři," přiblížil program aktuální přípravy mladoboleslavských fotbalistů Pavel Hoftych, načež jej moderátor Signál rádia Luboš Dvořák vyzval, aby prozradil, jak funguje hráčská kabina, kde se potkávají velezkušený Marek Matějovský s mladými kluky. „Funguje bez problémů. Marek Matějovský je skvělý člověk a velký vzor pro všechny mladé. Těžko na tréninku někdo z nich něco vypustí, když čtyřicetiletý hráč dělá všechno naplno bez sebemenší úlevy. Pro nás trenéry je fantastickým společníkem při komunikaci s mužstvem. Boleslav na něho může být hrdá a domnívám se, že se již mentálně připravuje, aby po skončení hráčské kariéry pracoval v klubové struktuře."
Pavel Hoftych s trenérskými zkušenostmi ze Zlína, Bohemians 1905, Trnavy, Českých Budějovic, Liberce a dorosteneckých českých reprezentací zdůraznil, že tréninkové podmínky pro trenéry a hráče jsou v Mladé Boleslavi fantastické. A s Davidem Trundou shodně chválili partu ze správy místního Městského stadionu, jejichž zásluhou má FK Mladá Boleslav jeden z nejkvalitnějších trávníků v tuzemské první lize.
Generální manažer FK Mladá Boleslav David Truda také řekl: „Za naším cílem, jenž by měl být vyvrcholením pětiletého programu, musíme jít postupně a s pokorou. Vytváříme rodinnou akademii pro potřeby města a celého okolního regionu. V postkovidové době registrujeme obrovský zájem dětí, což je důležité a potěšující. Proto usilovně pracujeme na budování naší fotbalové akademie. Investovali jsme do funkčního fitness centra, jenom za přístrojové vybavení jsme zaplatili jeden a půl milionu korun, budujeme tělocvičnu s moderními tažnými stroji, investujeme i do lidských zdrojů, například najmutím trojice odborníků na fyzioterapii a masérství. V rámci akademie zaměstnáváme pětasedmdesát trenérů. Budujeme klub se zázemím kvalitní akademie, ze které by měli ve spolupráci s místními školami vycházet mladí lidé nejen fotbalově zdatní, ale také vzdělaní a ovládající anglický jazyk. K tomu jsou potřeba značné investice, které máme pod bedlivou kontrolou s využitím výhradně pro klubové potřeby."