Archiv článků | FC Vysočina Jihlava

Archiv článků

Lukáš Vaculík: Kádr měl svou kvalitou na lepší umístění

Šestnáct dnů po odehrání posledního ligového utkání a tři dny po oficiálním verdiktu licenční komise jsme se sešli s ředitelem klubu a předsedou představenstva Lukášem Vaculíkem, abychom s odstupem zhodnotili výsledkově nejméně povedenou sezónu v historii FC Vysočina.

U17: Přišel na hřiště a po minutě rozhodl. Bubíkova trefa vystřelila remízu s Olomoucí

A-tým mladšího dorostu remizoval o víkendu v Olomouci 1:1 (0:0). Skóre se měnilo až po přestávce, když se v 62. minutě dostali do vedení domácí Hanáci. Jihlava však dokázala odpovědět. V 84. minutě poslal trenér Ivan Čermák na hřiště Tobiáše Bubíka, který se už po minutě pobytu na trávníku zapsal mezi střelce a zařídil svému týmu cenný bod. Sedmnáctka navíc drží v závěru sezony solidní formu, když z posledních osmi utkání prohrála pouze jednou, těsně se Zlínem.

U16 neudržela vedení z prvního poločasu a podlehla Zbrojovce

Druhý tým mladšího dorostu neudržel poločasové vedení a v domácím utkání s brněnskou Zbrojovkou prohrál 2:3 (2:1). Diváci viděli svižný úvod, během prvních deseti minut padly hned tři branky. Vedení Vysočině zajistil už v 5. minutě Bláha, hosté však o tři minuty později vyrovnali. Ještě před přestávkou vrátil domácím náskok proměněnou penaltou Vašků. Po změně stran ale jihlavští mladíci doplatili na několik chyb v defenzivě a Zbrojovka skóre otočila. Šestnáctka tak v závěru sezony neprožívá ideální období. Z posledních sedmi utkání získala body pouze dvakrát, po jedné výhře a jedné remíze. Poslední šanci zakončit ročník vítězně bude mít v sobotu na hřišti Kroměříže. Jihlavská U16 už má i přes jedno neodehrané utkání jistotu konečného devátého místa v šestnáctičlenné tabulce MSDL. Přesto druhou dorosteneckou ligu opustí a sestoupí do třetí soutěže. Důvodem je automatický sestup navázaný na pád kategorie U19 z Celostátní dorostenecké ligy.

U18 přetrhla sérii tří porážek a bere tři body se Zbrojovkou

B-tým staršího dorostu si v posledním domácím utkání sezony poradil s brněnskou Zbrojovkou 2:1 (1:0). Skóre otevřel už v prvním poločase Muhammad, na kterého krátce po změně stran navázal nechytatelnou střelou Pospíchal. Hosté sice v 73. minutě snížili na rozdíl jediné branky, vyrovnání ani obrat už ale nepřipustila naše obrana. Osmnáctka tak ukončila sérii tří porážek v řadě a po vysoké prohře s Opavou se vrátila na vítěznou vlnu. Poslední možnost rozšířit bodový zisk bude mít v sobotu na hřišti Kroměříže. V šestnáctičlenné tabulce MSDL skončí B-tým staršího dorostu s jistotou na devátém místě. Přestože se jedná o umístění ve středu pořadí, U18 sestoupí do třetí dorostenecké ligy. Důvodem je sestup jihlavské kategorie U19 z Celostátní dorostenecké ligy právě do MSDL.

U19: Dorost veze z Olomouce bod, příští sezonu však odehraje o soutěž níž

Starší dorost remizoval v předposledním utkání letošní sezony na hřišti Sigmy Olomouc 1:1 (0:1). Po úvodním tlaku domácího týmu z Hané se jihlavští postupně dostali do hry a díky brance Šimona Sedláka šli do vedení. Ve druhém poločase si oba celky vytvořily několik nadějných příležitostí, prosadit se však dokázala už jen Sigma, která stanovila konečný výsledek na 1:1. Ačkoliv se výkony i výsledky staršího dorostu od dubna výrazně zlepšily a tým zaznamenal čtyři vítězství a jednu remízu, na záchranu v nejvyšší soutěži to nestačilo. Devatenáctka tak obsadí poslední příčku tabulky a po sezoně sestupuje do druhé dorostenecké ligy. Ročník uzavře ve čtvrtek domácím utkáním proti Karviné.